Zadanie 1. Utworzenie 5 miejsc oraz zapewnienie funkcjonowania łącznie 40 miejsc w Klubie
Seniora w Rzeszowie
Zadanie 2. Funkcjonowanie Klubu Seniora w Tyczynie
Zadanie 3. Funkcjonowanie Klubu Seniora w Nienadówce
120 osób w tym 100 kobiet i 20 mężczyzn, zamieszkujących na terenie woj. podkarpackiego
powiatu rzeszowskiego, łańcuckiego oraz miasta Rzeszów i potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z powodu wieku, stanu zdrowia lub niepełnosprawności, w tym:
a) 40 osób (31 K/9 M) Klub Seniora w Rzeszowie
b) 45 osób (39 K/6 M) Klub Seniora w Tyczynie
c) 35 osób (30K/5M) Klub Seniora w Nienadówce
Zapewnienie dostępu do dobrych jakościowo, trwałych i przystępnych cenowo usług społecznych świadczonych lokalnie w ramach Klubów Seniora na rzecz 120 osób w tym 100 kobiet i 20 mężczyzn, potrzebujących codziennego wsparcia, zamieszkujących powiat rzeszowski, łańcucki oraz m. Rzeszów w okresie 01.03.2024 – 28.02.2024 w skutek utworzenia 5 miejsc w Klubie Seniora w Rzeszowie oraz kontynuacji funkcjonowania dotychczasowych 115 miejsc w KS w Rzeszowie, Nienadówce i Tyczynie.
Liczba podmiotów, które rozszerzyły ofertę wsparcia lub podniosły jakość oferowanych usług podmioty – 1
Liczba utworzonych miejsc świadczenia usług w społeczności lokalnej – 5 szt.
Liczba osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, u których w wyniku uczestnictwa w zajęciach Klubu Seniora nastąpiła poprawa jakości życia – 108 osób w tym 90 kobiet i 18 mężczyzn.
Celem projektu jest zwiększenie dostępności do usług społecznych poprzez kontynuację realizacji wsparcia w ramach działalności 25 miejsc w Klubie Seniora w Rzeszowie przy placówce Maluszkowo oraz utworzenie 10 nowych miejsc w okresie 10.2022-12.2023 roku skierowanych łącznie dla 35 (30K/5M) osób starszych w wieku 60+ zam. na terenie m. Rzeszów oraz Tyczyn/Boguchwała/Świlcza/Trzebownisko/Krasne, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
35 osób (30K/5M), które zamieszkują województwo podkarpackie – m. Rzeszów i gm. Tyczyn/Boguchwała/Świlcza/Krasne/Trzebownisko, w wieku 60+ zaliczane do grupy osób starszych potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, tj. osoby, które ze względu na stan zdrowia lub nps wymaga opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podst. czynności dnia codziennego. Preferowane będą:
a) osoby z nps i/lub osoby niesamodzielne, których dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego (na osobę samotnie gospodarującą lub na osobę w rodzinie), o którym mowa w ust. z dnia 12.03.2004 r. o pomocy społ. (KD 4).
b) osoby wszystkie z niżej wymienionych grup:
– osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia,
– osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu nps ale także lekkim,
– osoby z nps sprzężoną oraz os. z zaburzeniami psych., w tym osoby z nps intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi,
– osoby korzystające z PO PŻ (a zakres wsparcia dla tych osób lub rodzin nie będzie powielał działań, które dana osoba lub rodzina otrzymała lub otrzymuje z PO PŻ w ramach działań towarzyszących, o których mowa w PO PŻ). Przewiduje się częściową odpłatność uczestnika, których dochód przekracza 150% kryterium dochodowe pomocy społecznej, za realizowane usługi oferowanej przez Klub Seniora.
1. Zapewnienie funkcjonowania Klubu Seniora w Rzeszowie przy placówce Maluszkowo.
2. Utworzenie dodatkowych 10 miejsc w Klubie Seniora w Rzeszowie przy placówce Maluszkowo.
Wsparcie finansowe ze strony Unii Europejskiej: 388 764,50 zł
Wkład własny: 45 737,00 zł części pochodzący z opłat uczestników, których dochód na członka w rodzinie przekracza 150% kryterium dochodowego pomocy społecznej.
Aktualnie prowadzimy nabór na uczestników do Klubu Seniora w Tyczynie (ul. Słoneczna 1).
Liczba oferowanych miejsc – 30