Maluszkowo

+ 48 535 510 555

Karty zgłoszeniowe (edytowalna | PDF)

źródło: Maluszkowo

Miesiąc Luty obchodziliśmy bardzo intensywnie, ale też  bardzo smakowicie, bo Biedronki i Pszczółki zaczęły od świętowania Dnia Pizzy. Dzięki ulubionym składnikom powstały bardzo barwne i pyszne pizze. Nasi najmłodsi Smakosze pokroili wszystkie produkty, dzięki czemu nie tylko pozyskali nowe umiejętności kulinarne, ale też stymulowali się sensoryczne.

14 lutego zaczęliśmy świętować Dzień Zakochanych – WALENTYNKI. W tym dniu nie zabrakło rozrywki. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w sesji zdjęciowej, korzystać z różnych czerwonych przedmiotów, które kojarzą się z tym świętem, a także rozwiązywać matematyczne zadania i łamigłówki. Przedszkolaki zapoznały się z pojęciem miłość i mają świadomość, ze każdy na nią zasługuje. Nie brakło tez krótkiej lekcji języka migowego. Kończąc ten dzień dzieci wykonały prace plastyczne. 

Starszaki po wielu próbach i przygotowaniach przedstawiły występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było wiele emocji, wcielania się w role, taniec i śpiewy. Całe wydarzenie zostało uwiecznione na nagraniu, dzięki któremu można w każdej chwili wrócić do tej uroczystości. 

Następnie Biedronki i Pszczółki miały okazję obchodzić Dzień Kota. Dzieci ozdobiły maski, by móc później wcielić sie w kotki,  we współpracy wykonały też kotki z bibuły. Nie zabrakło prześwietlanek, przeliczania oraz kodowania, które jest jednym z ulubionych ćwiczeń Przedszkolaków. 

Najmłodsi obchodzili też Dzień Dinozaura, w którym zapoznali się z wszelkimi ich rodzajami oraz historią ich występowania. Nie zabrakło w tym dniu wiele interesujących zabaw, gdyż pojawiła się okazja do podążania śladami prehistorycznych gadów.

Wisienką na torcie okazał się bał karnawałowy. Były przepiękne i bardzo barwne stroje, słodki poczęstunek, zabawy, tańce, karaoke, bańki mydlane, dlatego uśmiech gościł na twarzyczkach jeszcze przez długi czas.

Miesiąc luty był bardzo intensywny, ale również niesamowicie owocny i pełen wrażeń, dobrej energii oraz nabycia nowych umiejętności 😊